Kontaktirajte nas!

+382 20 513 687

Search
Close this search box.

Konkurs za najbolju novinarsku priču na temu problema i izazova sa kojima se suočavaju pripadnici RE populacije

Građanska alijansa raspisuje konkurs za najbolju novinarsku priču posvećenu problemima i izazovima sa kojima se svakodnevno suočavaju pripadnici romske i egipćanske zajednice u Crnoj Gori.

Poziv je otvoren za sve novinare i novinarke koji rade u Crnoj Gori, a čiji su tekstovi i prilozi objavljeni u medijima registrovanim u zemlji. Ovim konkursom želimo podstaći kreiranje novinarskih sadržaja koji na autentičan i istraživački način oslikavaju položaj Roma i Egipćana, posebno u domenu ostvarivanja prava, pristupa obrazovanju i tržištu rada, kao i kroz priče koje doprinose većem razumijevanju njihove kulture i tradicije.

Zainteresovani kandidati/kinje  svoje objavljene tekstove i priloge mogu dostaviti elektronskim putem, na adresu [email protected], uz obaveznu naznaku “Za konkurs”. U obzir dolaze radovi objavljeni u periodu od dana otvaranja konkursa do 25. septembra 2025. godine, do 15h.

Za tri najbolje novinarske priče predviđene su nagrade:

  • Prva nagrada: 700 eura
  • Druga nagrada: 500 eura
  • Treća nagrada: 300 eura

Rok za podnošenje prijava je 25. septembar 2025. godine do 15h, dok će stručna komisija odluku o nagrađenim radovima objaviti najkasnije do 5. oktobra 2025. godine.

Ovaj konkurs realizuje se u okviru projekta „REalna inkluzija: Edukacijom i razumijevanjem do vidljivosti, ostvarivanja prava i učešća RE zajednice u javnom životu“, koji Građanska alijansa sprovodi uz podršku Ministarstva ljudskih i manjinskih prava.

Pozivamo sve novinare i novinarke da svojim radovima doprinesu afirmaciji vrijednosti, bogatstva i doprinosa romske i egipćanske zajednice u Crnoj Gori!

Podijeli na društvenim mrežama 

Posljednje novosti

vizual Barović
Admiral Barović kao putokaz moralnog otpora u vremenu istorijskog revizionizma
panel ŠPS, panelisti i publika
Institucionalni kapaciteti i povjerenje građana i dalje izazov na putu ka EU
Forum 8, panel 2
Crnu Goru čekaju promjene koje mijenjaju društvo
dan-ekoloske-drzave-sajt
Tri decenije od deklarativnog opredjeljenja - Crna Gora sve osim zelene države
međunarodni dan demokratije
Demokratija u Crnoj Gori pod ključem partijskih interesa

Pretraga