Kontaktirajte nas!

+382 20 513 687

Search
Close this search box.

GA UČESTVOVALA NA PROGRAMU ZA KANCELARIJE CIVILNOG DRUŠTVA SA ZAPADNOG BALKANA U BERLINU

berlin-ga

Glavna tema programa bila je saradnja mladih u regionu, formiranje Unije mladih i posebnog programa razmjene mladih u regionu po modelu Francusko-njemačke kancelarije za mlade koja je osnovana 1963. godine. Ova posjeta uslijedila je kao posljedica političke odluke Vlade Njemačke da podrži osnivanje Unije mladih na Zapadnom Balkanu koja bi uključila i organizacije civilnog društva i državne institucije.

Predstavnik Gradjanske alijanse na sastancima predstavio je aktivnosti koje je Građanska alijansa sprovela u saradnji sa partnerima – kancelarijama Inicijative mladih za ljudska prava u regionu do sada u tom pravcu, posebno u svjetlu sastanaka koji su održani sa predstavnicima nadležnih institucija u svakoj od 5 zemalja.

Učesnici programa su bili predstavnici prepoznatih organizacija civilnog društva iz sedam zemalja regiona (Hrvatska, Makedonija, Srbija, Bosna i Hercegovina, Kosovo, Albanija i Crna Gora) koje se bave mladima i regionalnom saradnjom.

Podijeli na društvenim mrežama 

Posljednje novosti

međunarodni dan demokratije
Demokratija u Crnoj Gori pod ključem partijskih interesa
konkurs RE-sajt
Konkurs za najbolju novinarsku priču na temu problema i izazova sa kojima se suočavaju pripadnici RE populacije
objektiv-sajt
JAVNI POZIV ZA MLADE Prijavi se za edukativnu radionicu iz oblasti fotografije i mobilnog snimanja
logo-GA-2017
Događaji u Gornjem Zaostru ogledalo slabosti državnog aparata i pravne države
Vizual_konkurs_pravnik-1
Oglas za poziciju pravnog savjetnika za pružanje besplatne pravne pomoći

Pretraga