Kontaktirajte nas!

+382 20 513 687

Search
Close this search box.

NASTAVLJENO SUĐENJE POLICIJSKOM SLUŽBENIKU ZA IZNUĐIVANJE ISKAZA TEŠKIM NASILJEM OD BENJAMINA MUGOŠE

Juče je pred Osnovnim sudom u Podgorici nastavljeno suđenje policijskom službeniku D.LJ. optuženom za iznuđivanje iskaza teškim nasiljem od Benjamina Mugoše. Na početku je svjedok/oštećeni opisao dešavanja spornog dana, a tokom postupka, punomoćnik oštećenog kao i optuženi policijski službenik nijesu imali dodatnih pitanja na izlaganje Mugoše. Mugoši su postavljena samo posebna pitanja od strane suda, na koja je odgovorio.

Glavni pretres je odložen procesnim rješenjem suda, zbog saslušanja tri svjedoka, te je nastavak suđenja zakazan za 22. septembar.

Građanska alijansa će nastaviti aktivno da prati ovo i druga suđenja za slučajeve torture, u okviru projekta “Bez nekažnjivosti za povredu i kršenje ljudskih prava u Crnoj Gori”, uz podršku Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori i kofinansiranje Ministarstva javne uprave.

Podijeli na društvenim mrežama 

Posljednje novosti

panel, fotografija
Rodna ravnopravnost nije evropski zahtjev, već civilizacijska norma
Danijela Darmanović, fotografija
Rodna neravnoteža koči evropski put Crne Gore
Odjeljenje bezbjednosti BP
Lica lišena slobode u uslovima koji narušavaju dostojanstvo
odluka, nagrada Tomo Buzov
Saopštenje povodom ustanovljenja nagrade „Tomo Buzov“
1 panel, eko fond
Sinergijom do konkretnih standarda zelene Evrope

Pretraga